Monthly Archives: December 2017

STUŽKOVÁ SLÁVNOSŤ IV.A

25188271_1511095152272506_1549577704_n

Navždy sa zachová v pamäti stužková, spieva skupina Elán a stále noví poslucháči jej už štvrťstoročie dávajú za pravdu. Stužková slávnosť patrí medzi najsilnejšie zážitky a takmer každý na ňu potom nostalgicky spomína celý život.

Rovnako to bude aj u nás – študentov 4.A triedy. 25. novembra 2017 na Katarínu, ktorá bola mimochodom na blate, sme sa totiž postavili v hoteli Zemplín pred svojich rodičov, kde sme boli dekorovaní symbolom nádeje – zelenou stužkou a prípitkom na naše šťastie sme odštartovali našu spektakulárnu stužkovú slávnosť. Pred prípitkom sme si však vypočuli 4 rovnako nádherné príhovory, ktorých slová nám ešte vždy znejú v hlave. Hymna študentov, Gaudeamus Igitur, samozrejme nesmela chýbať. Neskôr sa nám bez väčšej ujmy podarilo pretancovať sa až k častuškám. Dvanásťveršové častušky sú na našej škole raritou, ktorou sme sa mohli pýšiť práve my. Sem-tam vyšla aj malá slzička.

 Chceli by sme sa ešte raz poďakovať vedeniu školy a všetkým profesorom, ktorí srdečne prijali pozvanie na našu stužkovú slávnosť. Veľmi si to vážime. Jedno obrovské ďakujem patrí aj našej triednej profesorke Mgr. Michaele Krivej. Svojimi radami a skúsenosťami nám pomohla pri celkovej organizácii stužkovej slávnosti. V neposlednom rade by sme sa radi poďakovali spolužiakom zo zvyšných tried maturitného ročníka, ktorí si dali tú námahu a prišli nás podporiť. Dúfame, že vaša stužková bola pre vás rovnako unikátna ako tá naša pre nás. Ale samozrejme, na našu dopustiť nedáme ;-)

 Držte nám palce pri ďalšom veľkom medzníku maturitného ročníka, vidíme sa.

 Miroslav Pokrivňák, IV.A

DUCH VIANOC

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na dvere nám zaklopali Vianoce. Sú to sviatky s pevnými tradíciami, ale je to čas nás všetkých urobiť ich inými, možno lepšími. Priblížil sa opäť čas otvorených duší a sŕdc, vonia dobrotou, láskou, porozumením, pokojom. Tento čas má symbol rodiny. Rodina to je súdržnosť, teplo, ktoré nemusí sálať z kozuba, veď rodina je láska. Láska nás všetkých spája, učí nás byť tolerantnými a otvorenými zároveň. Štedrý deň. Čas prestretého stola, vyzváňania zvončekov, obdarúvanie. Nie je dôležité, aby to obdarovanie bolo čo naj…Musí ísť z nás, z našej duše. Otvorme srdcia dokorán a to nielen v dni sviatočné, dni vianočné. Potom to dokonalé ľudské šťastie bude znamenať i to, v čo sami dúfame.

Vianočný duch zaklopal aj tento rok na dvere našej školy. V duchu tejto myšlienky p. prof. Krivá oslovila žiacku študentskú  radu pod vedením p. prof. Maruščákovej, aby zorganizovali charitatívnu akciu – Charity day. Deň venovaní pomoci, podpore a spolupatričnosti. Žiaci a učitelia už dobre vedia, že v tento deň sa škola mení na malé trhovisko plné tovaru. Výber bol pestrý a ceny symbolické, tak sa obchodovalo jedna radosť.

Niekto odchádzal s plnou taškou, niekto len s jednou maličkosťou a boli aj takí, ktorí prispeli na dobrú vec bez toho, aby si niečo kúpili. Jednoducho chceli pomôcť. A tak sa naša „pokladňa“ napĺňala a my sme mali dobrý pocit, že s vyzbieranou sumou budeme môcť opäť raz pomôcť. A tak sa aj stalo. „Tržba“  prekročila sumu 470 € a my sme ju s veľkou radosťou odovzdali, pre imobilnú sestričku Natáliu, našej študentky Viktórie Vasiľovej z II.B.

Na Vianočnej akadémií, ktorá sa konala 10. decembra 2017  pani riaditeľka PaedDr. Kašaiová a pani profesorka Mgr. Krivá, ktorá oslovila aj firmy Exisport a lekáreň Avicena,  došlo k odovzdaniu šeku so sumou 500 eur a sponzorských darčekov.

Všetkým, ktorí podporili naše úsilie a pomohli, aby sa myšlienka pomoci stala reálnou, veľmi pekne ďakujeme.

Stolné tenistky na krajskom kole

stolný tenis

Dňa 7.12.2017 sa na Športovom gymnáziu v Košiciach uskutočnilo krajské kolo v stolnom tenise žiačok stredných škôl. Postup na tento turnaj si víťazstvom v okresnom kole zabezpečili aj naše dievčatá. V skupine si zmerali sily najskôr so Spišskou Novou Vsou, ktorej podľahli hladko 1:4. V druhom zápase  však porazili Evanjelické gymnázium JAK Košice tesne 4:3 a postúpili do semifinále. V semifinále proti neskorším víťazkám nedokázali prekvapiť, no v súboji o 3.miesto uspeli s Gymnáziom Alejová po výsledku 4:1.

Konečné poradie:

  1. Gymnázium sv.T.Akvinského, Košice
  2. Gymnázium Spišská Nová Ves
  3. Gymnázium Trebišov
  4. Gymnázium Alejová, Košice
  5. Evanjelické gymnázium JAK, Košice
  6. SZŠ Košice

Viktória Janoková, Katarína Gedrová, Beáta Bačová, Vanesa Lacková – táto štvorica dievčat vybojovala pre našu školu výborné 3.miesto.

Jakub Polák, IV.A

Okresné kolo vo futsale

futsal 1  futsal 2

Naša škola po minuloročnom, historicky najlepšom umiestnení v športových súťažiach pokračuje vo skvelých výsledkoch aj v tomto roku. Z postupu na krajské kolo sa tešili už basketbalisti aj basketbalistky, taktiež  badmintonisti i hráčky stolného tenisu a tentokrát sa to podarilo aj našim futsalistom.

Vo štvrtok 7.decembra 2017 sa na SOŠ DSA v Trebišove uskutočnilo okresné kolo vo futsale žiakov stredných škôl. Turnaja sa zúčastnilo dovedna 7 tímov z trebišovského okresu, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Naši chlapci si v základnej skupine zmerali sily s Cirkevným gymnáziom Trebišov a Spojenou školou Sečovce. V úvodnom zápase sme doplatili na nezohratosť nášho mužstva a s cirkevným gymnáziom sme prehrali tesne 1:2. V druhom stretnutí sa však naši futsalisti zmobilizovali a favorita zo Sečoviec porazili vysoko 4:1. A práve táto výhra nám zabezpečila prvé miesto v skupine a tým pádom aj právo bojovať o postup na krajské kolo. Po víťazstve 2:0 nad Cirk. SOŠ sv.Jozafáta sa naši chlapci radovali z postupu. Gratulujeme!

Jakub Polák, IV.A

 

Olympiáda SJL

20171206_122922  20171206_123324 20171206_123311

V dňoch 4.12. a 5.12. 2017 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry kategórií A a B. Kategóriu A tvorili žiaci 3. a 4. ročníka a kategóriu B žiaci 1. a 2. ročníka. Súťažilo sa v troch častiach – teste, transformácii textu a v ústnom prejave. Poďakovanie patrí našim profesorkám slovenského jazyka – PhDr. Oslovičovej a Mgr. Balovej, ktoré dohliadali na priebeh celej súťaže.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalší ročník olympiády opäť o rok.

Výsledková listina

Kategória A :

1. miesto – Denisa Jacková, 3.C

2. miesto – Kristína Šepeľáková, 4.D

3. miesto – Kristián Hajduk, 3.B

 

Kategória B :

1. miesto – Katarína Tóthová, sexta

2. miesto – Alexandra Čižmárová, 1.B

3. miesto – Anna Popaďáková, 2.A

     Denisa Jacková, 3.C

Regionálne finále vo florbale

florbal - RF

 

Dňa 5.decembra 2017 sa v michalovskej mestskej športovej hale uskutočnilo regionálne finále vo florbale žiakov stredných škôl. Iba 4 najlepšie tímy z okresov Trebišov, Michalovce a Sobrance mali právo štartovať na tomto záverečnom turnaji a naša škola tu ani tentokrát nechýbala. Po minulotýždňovom postupe zo semifinále nás dnes čakala SOŠ obchodu a služieb Michalovce, Gymnázium Pavla Horova Michalovce a Obchodná akadémia Trebišov.

Turnaj sa pre nás začal súbojom s minuloročným víťazom, Gymnáziom Pavla Horova. S favoritom súťaže sme uhrali cennú remízu 2:2. Nasledoval trebišovský súboj proti Obchodnej akadémii, kde sme si rýchlo vypracovali vedenie 2:0, no súperovi sa podarilo vyrovnať a až v závere zápasu sme rozhodli o víťazstve v pomere 3:2. V poslednom meraní síl sme si skrížili hokejky s michalovskou hotelovkou, ktorej sme pred týždňom podľahli 1:3 a tentoraz sme remizovali 1:1. Týmto zápasom sme uzavreli našu tohtoročnú florbalovú púť s bilanciou 5 výhier, 3 remízy a 1 prehra s celkovým skóre 21:13.

Tím v zložení Murad Alduwaikat, Ivan Bandoľa, Pavol Belej, Róbert Bereš, Martin Bogdányi, Samuel Borčík, Dominik Čižmár, Samuel Ferko, Eduard Károlyi, Samuel Ostrožovič, Jakub Polák, Viktor Staš, Dávid Ujhelyi a Nikolas Vernus na čele s vedúcim mužstva p.prof. Bérešom tak po roku opäť vybojoval pre našu školu skvelé 2.miesto.

Jakub Polák, IV.A

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company