Monthly Archives: October 2020

Erasmus Days v tercii.

IMG_20201016_080642_1 IMG_20201016_080751_1 IMG_20201016_080920 IMG_20201016_081137_BURST2 IMG_20201016_081257_1

Erasmus Days je iniciatívou, ktorá sa snaží o propagovanie možností programu Erasmus+, ktorý umožňuje študentom a učiteľom vzdelávať sa neformálne a zdieľať príklady dobrej praxe v celej Európe, dokonca aj mimo nej.

Slovensko sa zapája do Erasmus Days (15. -17.10.) druhýkrát a aj na našej škole sme sa so študentmi tercie rozprávali o možnostiach, ktoré ponúka tento program. To, čo sa študenti dozvedeli, si overili v Erasmus+ Kvíze.

PhDr. V. Žajáková

Skús si tento Kvíz aj ty.

dokument o mládežníckych výmenách

Girls Day 8. 10. 2020

2 3. 4 5 7 8

Už po siedmykrát sa konalo unikátne celodenné podujatie Girl’s Day pre slovenské stredoškoláčky, počas ktorého môžu dievčatá nahliadnuť do pracovného sveta slovenských IT firiem, spoločností aj univerzít a vyskúšať si zaujímavé workshopy, prednášky alebo prácu s virtuálnou realitou.

Aj my študentky Gymnázia, Komenského 32 v Trebišove – Laura Popaďáková (IV. A), Daniela Mannová, Alžbeta Andrejková, Simona Zatková, Viktória Janoková (všetky zo septimy) sme sa aktívne zúčastnili workshopu, ktorý organizovala IT firma Global Logic.

Táto firma si pre nás pripravila prezentáciu o pozíciách v IT sektore, po ktorej nasledovala aj praktická aktivita. Počas tejto časti workshopu sme pracovali v skupinách a našou úlohou bolo vžiť sa do pozície Product Owners. Taktiež sme navzájom diskutovali o aplikáciách YouTube, Instagram a Facebook. V závere online stretnutia porozprávali naše lektorky v krátkosti svoje životné príbehy o tom, ako sa dostali k práci v IT firme.

Celá akcia prebiehala kvôli mimoriadnym okolnostiam súvisiacim s koronavírusom pomocou aplikácie Zoom. Odporúčame každému dievčaťu, ktoré sa zaujíma o IT svet, aby sa na podobnej aktivite zúčastnilo. My sa už teraz tešíme na ďalší ročník.

  Účastníčky workshopu

Vyhodnotenie matematickej súťaže Klokan 2019/2020

6_ 5_studenti 4 3 1

V minulom školskom roku sa po prechode na dištančné štúdium zmenil aj spôsob realizácie mnohých súťaží, medzi ktoré patrí aj matematická súťaž Klokan. Súťaž prebiehala taktiež dištančnou formou v  presne stanovenom čase. Sme radi, že sa do tejto súťaže zapojili aj žiaci nižších ročníkov nášho gymnázia.

 Vyhodnotenie súťaže, odovzdávanie diplomov a vecných cien prebiehalo až v tomto školskom roku.  Diplomy odovzdala súťažiacim riaditeľka školy PaedDr. Mária Kašaiová spolu so školským koordinátorom súťaže. Blahoželáme všetkým zapojeným riešiteľom: Miriam Lešovej (kvarta), Dominikovi Došovi, Miroslavovi Zavadiakovi, Dávidovi Mislaiovi, Marcelovi Chimaľovi, Kristíne Ondovčíkovej (všetci zo sekundy) a hlavne Eliške Zbojovskej (sekunda) a Danielovi Tóthovi (tercia), ktorí sa umiestnili medzi 10% najúspešnejších riešiteľov vo svojej kategórii na Slovensku.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme všetkým veľa úspechov a radosti v ďalších súťažiach.

Mgr. Róbert Janok

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company