Monthly Archives: November 2017

Burza pre dobrú vec

„Darovať lásku, priateľstvo, priazeň a vzájomnú úctu je veľkým pokladom. Darovať peniaze niekomu, kto ich potrebuje, je len malý zlomok pomoci niekomu, kto sa nachádza v ťažkej a zložitej situácii.“

16.novembra 2017  sa chodby našej školy zaplnili množstvom študentov, ktorí sa rozhodli zapojiť do charitatívnej burzy a vytvorili množstvo krásnych výrobkov. Vďaka nám všetkým sa podarilo vyzbierať úžasnú sumu, ktorá bude použitá na pomoc tým, ktorí ju veľmi potrebujú :

                                     470,- €

Za všetky príspevky od profesorov, nepedagogických zamestnancov a študentov školy

 Ďakujeme

Žiacka školská rada

Príma na červenom koberci

DSC_0076 DSC_0072 DSC_0140 DSC_0170 DSC_0082

Červeno-biela páska, ktorá zakazovala vstup do našej triedy, od rána vzbudzovala našu pozornosť. Ale všetko sa začalo o pár dní skôr…

Približne týždeň pred naším veľkým dňom, keď sme sa stali právoplatnými študentmi gymnázia, sme dostali červenú obálku s pozvánkou. Bola to nádherná zlatá pozvánka, na ktorej priam svietil dátum 10. november 2017.  To bol náš veľký deň.

Až po vyučovaní o 15.00 sme mohli vstúpiť do našej triedy v sprievode zvučky začínajúceho amerického filmu. A boli sme ohromení. Trieda sa premenila na nádhernú sálu, kde sa v slávnostnom oblečení odovzdávajú ceny Oskar. Nechýbal červený koberec, slávnostne prestretý stôl s dobrotami, stena na fotenie, zlaté sviece a zlatá výzdoba, hviezdy na „stene slávy“ i slávnostne odetí žiaci sexty, naši „imatrikulátori“.

Hneď po privítaní začala prísaha. Jej perličkou bola časť, kde sme museli prisahať, že budeme žiakov sexty oslovovať „lord“ a „madam“ alebo im budeme držať miesto v rade na obed. Následne nás rozdelili do dvoch skupín: imatri a kulácia a mohli sme prejsť na hry.

Prvou, tzv.  zahrievacou súťažou večera, bola hra ,,Ruky-nohy”. Zaujímavé bolo posledné zadanie: traja žiaci mali za zemi nechať spolu dve ruky a dve nohy. No… dotyční sa trochu potrápili. Pokračovali rôzne hry, no pre mňa najzaujímavejšie boli tance: chivava a belgický tanec.

Po všetkých aktivitách, ktoré skončili 15:10 v prospech skupiny  imatri, nám rozdali zlatých oskarov a začala sa diskotéka.

Bol to nezabudnuteľný večer, na ktorý budú mnohí z nás ešte dlho spomínať. Preto SRDEČNE ĎAKUJEME SEXTE a jej triednej pani profesorke Mgr. Ľudmile Hrubej za krásne strávené chvíle a za skvelé dobroty, ktoré pre nás pripravili. Keď raz my budeme chystať imatrikuláciu, máme v sexte úžasný vzor.

Za primánov – Miška Filipeková

Gymnaziálny päťboj

received_516774642028441 received_516774628695109 received_516774608695111

My, žiaci 3. ročníka, sme sa vo štvrtok 28. 11. 2017 zúčastnili prírodovedeckého päťboja na Gymnáziu Pavla Horova v Michalovciach. Otázky boli náročné, ale veľmi zaujímavé a odniesli sme si veľa nových vedomostí. Nakoniec sme sa umiestnili na 3. mieste a odniesli sme si pekné ceny a zážitky. Dúfame, že aj v budúcich rokoch budeme úspešní a prispejeme k reprezentácii našej školy.

Sofia Gibová 3.C

Florbalisti opäť nesklamali

florbal 2017

V utorok 28.novembra 2017 sa v michalovskej mestskej športovej hale uskutočnilo semifinále dlhodobej športovej súťaže vo florbale chlapcov. Spolu sa zišlo 8 tímov, ktoré bojovali o 4 miestenky do regionálneho finále. V našej skupine sme boli jediným zástupcom trebišovského okresu a spoločnosť nám robili Obchodná akadémia Michalovce, SOŠ technická Michalovce a SOŠ obchodu a služieb Michalovce.

V prvom zápase sme hneď čelili víťazovi michalovského regiónu, Obchodnej akadémii Michalovce. Favorita sme sa nezľakli, od začiatku sme predvádzali zodpovedný výkon a zvíťazili sme v pomere 3:1. V druhom stretnutí nás čakal papierovo slabší súper, no nedokázali sme sa vyvarovať hrubým chybám v obrane a paradoxne sme so SOŠ obchodu a služieb ťahali za kratší koniec. Jedno víťazstvo, jedna prehra a najdôležitejší zápas celého turnaja pred nami. Práve v poslednom zápolení sme ukázali srdce, každý z nás odviedol na ihrisku maximum a odmenou nám bola tesná výhra 2:1 nad SOŠ technickou. Toto víťazstvo nám zabezpečilo konečné druhé miesto v skupine, vďaka ktorému sa po roku opäť predstavíme už v utorok 5.decembra v regionálnom finále.

Jakub Polák, IV.A

Piškworky

IMG-6982 IMG-6984

Dňa 23. 11. 2017 sa  žiaci kvarty  (Jakub Karol Brezina, Jakub Janok, Marína Ružinská, Lukáčš Kičinko, Tadeáš Lachvajder) zúčastnili oblastného kola logickej súťaže (piškworky).

 Súťaž sa organizuje postupovým spôsobom, kde  najprv zohrali spolu vzájomné hry družstvá v skupine. Do ďalších hier postúpili prvé družstvá z každej skupiny.

Súťaž pIšQworky je jedným z projektov spolku Student Cyber Games, ktorý od roku 2003 prepája školu so zábavou pomocou študentských súťaží. Tomu tiež zodpovedá motto spolku, ktoré znie “Hra školou” a SCG sa ním riadi pri organizovaní svojich akcií.

Tejto súťaže sa zúčastnilo 35tímov (18 a 17), ktoré súťažili v dvoch oblastných turnajov na dvoch SŠ v Košiciach.

Keďže takejto súťaže sme sa zúčastnili po prvýkrát a konkurencia bola veľká, tak sa nášmu tímu nepodarilo postúpiť do ďalšieho (krajského) kola súťaže.

Verím, že skúsenosti získané na tomto turnaji zužitkujeme v ďalších ročníkoch súťaže.

Mgr. Róbert Janok

12 HODINOVKA VO VOLEJBALE

IMG_2736 IMG_3030 IMG_3183

Štvrtkový  večer sa niesol v športovom duchu.  Celkovo 13 tímov si počas 12 hodín zmeralo svoje sily vo volejbale. Oproti minulému ročníku nás prišlo o čosi viac. Jednotlivé tímy sa prezentovali vlastnými plagátmi, ktoré hýrili rôznymi farbami a veľkosťami. Celý večer panovala skvelá nálada, no s pribúdajúcim časom sa energia pomaly míňala. Počas prestávok medzi jednotlivými zápasmi  sme mali možnosť odreagovať sa pri pingpongu, zahrať si spoločenské hry, odfotiť sa pri fotostene, či si oddýchnuť a načerpať sily na ďalšie zápasy. Sily si zmerali nielen študenti navzájom, ale bojovať museli aj proti skúsenejším – profesorom. Všetci  vytrvalci si domov odniesli pamiatku v podobe účastníckeho diplomu.

V závere by som sa chcela poďakovať p.profesorke Hrubej a všetkým účastníkom, vďaka ktorým bola táto akcia úspešná a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 Petra Vysokaiová, SEXTA

Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 21. a 22.11.2017 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo 29 žiakov v týchto piatich kategóriách: 1A, 1B, 2A, 2B a 2C1.

Súťaž v anglickom jazyku absolvovali žiaci napísaním písomného testu, ktorý bol rozdelený na 4 časti (grammar in use, vocabulary in use, reading a listening) a zodpovedaním ústnej časti, ktorá bola rozdelená do 2 častí (roleplay a picture story).

Všetkým zúčastneným ďakujeme, víťazom gratulujeme a želáme veľa šťastia v okresnom a krajskom kole!

Kategória 1A:

 1. miesto Adam Kováč (sekunda)
 2. miesto Kamila Šemegová (sekunda)
 3. miesto Filip Van Bui (prima)

Kategória 1B:

 1. miesto Alexandra Lehončáková (kvarta)
 2. miesto Róbert Vysoký (kvarta)
 3. miesto Marína Ružinská (kvarta)

Kategória 2A:

 1. miesto Patrícia Goréová (II.B)
 2. miesto Ema Šoltýsová (II.A)
 3. miesto Michal Lešo (I.A)

Kategória 2B:

 1. miesto Peter Kovaľ (IV.A)
 2. miesto Miroslav Pokrivňák (IV.A)
 3. miesto Matúš Janok (SEP)

Kategória 2C1:

 1. miesto Soňa Kristína Rusnáková (V.D)
 2. miesto Miroslav Tóth (IV.D)
 3. miesto Lenka Loová (IV.D)

Mgr. Jana Ferjová

ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2017

dav dav received_1890547380960223

V stredu 15.11.2017 na hematologickom oddelení „tiekli litre študentskej krvi“. Napriek tomu, ako hrozivo to znie, išlo o mierumilovnú akciu pod názvom „To nedáš 4 deci?“ Ako už názov napovedá, jej cieľom bolo primäť (nielen) mladých ľudí, aby pravidelne darovali krv.
Akcie sa zúčastnili študenti viacerých tried: Šanta III.A, Domaracký III.B, Čalfa IV.A, Vatraľová IV.B, Ušala IV.B, Sekulič IV.D, Loová IV.D, Písečná IV.D, Kicošová IV.D, Vitko, IV.D, Janok septima a pedagógovia nášho gymnázia: Mgr. Begala, Mgr. Janok, Mgr. Krivá, PhDr. Žajáková.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať nielen pedagógom a študentom za ich odvahu, ale aj všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácií tejto akcie.
Takto sme svojím dielom prispeli k humánnosti, čo je pilierom školy ako vzdelávacej inštitúcie.

 Mgr. Michaela Krivá

Olympiády z nemeckého jazyka

olympiáda

4.novembra 2017 sa konalo na našom gymnáziu školské kolo ONJ. Súťažiaci museli zvládnuť čítanie s porozumením, posluch s porozumením, gramatický test. Ústna časť bola zameraná na komunikáciu a opis obrázka.
Vysokou percentuálnou úspešnosťou sa prebojovali na obvodné kolo ONJ, ktoré sa bude konať na našej škole 18. 1. 2018.

Kategória 1B: Matúš Kolesár – Kvarta – 1. miesto

Kategória 2A : Andrej Frič – 1.A – 1. miesto

Kategória 2B :  Matej Frič  – 3.C – 1. miesto

Víťazom srdečne blahoželáme

                                                                      PhDr. J. Serbinová

Burza pre dobrú vec

burza

Kedy ?      16.november 2017

Kde ?        Gymnázium, Komenského 32 TV

 Pridaj sa ku skupine kreatívnych študentov našej školy !

Prines si pár centov, nakúp a urobíš radosť svojím blízkym i sebe.

Výťažok z predaných výrobkov poputuje niekomu, kto to naozaj potrebuje !

Ďakujeme,

Žiacka školská rada

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company