Monthly Archives: May 2017

Cejkov – výlet 1.B

DSCN2867

6.mája sme sa my, žiaci 1.B, presvedčili, že za krásnou prírodou netreba chodiť ďaleko. Stačí navštíviť Cejkov – z ktorého pochádzajú naši  dvaja spolužiaci a náš triedny profesor RNDr. Ján Treľo. Výlet sme plánovali dlho, lenže počasie nám vôbec nehralo do karát. No nakoniec to vyšlo. V sobotu ráno sme sa stretli na autobusovej stanici a vyrazili sme. Prehliadka tejto malebnej dedinky a okolitého lesa bola úžasná, veď sme mali troch najlepších sprievodcov. Videli sme základnú školu, kde chodil náš triedny, užili sme si skvelý výhľad, stretli sme srnku, ktorá niektorých aj poriadne vystrašila, mali sme šancu vidieť naživo niekoľko zaujímavých druhov rastlín a všetko sme zakončili opekačkou, ktorú pre nás pripravili rodičia nášho spolužiaka, za čo im patrí nesmierna vďaka.  Cestou domov sme sa už dohadovali, kedy si to celé zopakujeme. Za tento pekný deň, ktorý sme spolu prežili, vďačíme nášmu triednemu profesorovi a spolužiakovým rodičom a tešíme sa na ďalšie podobné akcie.

Viktória Vasiľová

SOČ

image

V školskom roku 2016/2017 sa uskutočnil už 39.ročník Stredoškolskej odbornej činnosti. Tejto záujmovej činnosti sa pravidelne zúčastňujú aj študenti nášho gymnázia, predovšetkým druháci. Školského kola sa zúčastnilo celkovo 56 študentov. Študenti prezentovali svoje práce pred odbornými komisiami v decembri 2016. Najlepšie práce postúpili na regionálne kolo, ktoré sa konalo v Spišskej Novej Vsi 29.3.2017. Medzi postupujúcimi boli títo študenti: Zuzana Berešová (Staroba a práca so seniormi), Matúš Janok (Rádiový teleskop FAST), Miroslav Domaracký (Život rytiera), Radoslav Šanta (Vplyv farby a tvaru na logo), Jana Maťašová (Psychické poruchy stredoškolákov), Ema Prokopová a Aneta Palygyiová (Periodická sústava prvkov – model 3D). Na regionálnom kole sa študentom darilo a mnohé práce postúpili na krajské kolo. Medzi úspešnými boli Zuzana Berešová, Matúš Janok, Miroslav Domaracký, Radoslav Šanta, Ema Prokopová a Aneta Palygyiová. Krajské kolo sa konalo v Košiciach 7.4.2017 a aj tu sme mali úspešného zástupcu. Študentka Zuzana Berešová so svojou veľmi zaujímavou prácou, ktorej  konzultantkou bola pani prof. Mgr. Slavomíra Kútna sa umiestnila na peknom druhom mieste a postúpila na celoslovenské kolo do Banskej Bystrice (26.-29.4.2017). V silnej konkurencii sa v kategórii 01–Problematika voľného času umiestnila na veľmi peknom štvrtom mieste. K peknému výsledku jej GRATULUJEME a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu. Všetkým zúčastneným študentom ďakujem za účasť v SOČ a verím, že vaša námaha prispela k prehĺbeniu odborno-teoretických vedomostí i praktických zručností. Konzultantom ďakujem za ochotu pomôcť študentom svojimi odbornými radami.

RNDr. Miroslav Telepovský

Turistická akcia I. A

023. Byšta - Fuzer - Brezina - 30.5.2017

Dňa 30. 4. 2017 sme sa my, žiaci 1. A triedy a niekoľko spolužiakov z vyšších ročníkov po dlhom otáľaní konečne vybrali na dlhšie plánovaný výlet. Ako turistickú destináciu sme si vybrali trasu z obce Byšta až na hrad Fűzer v Maďarsku a potom do slovenskej obce Brezina. Celá trasa bola dlhá 21 km. Na hrade sa nám veľmi páčilo. Najkrajší bol asi výhľad, odkiaľ sme videli rozprestierajúce sa maďarské a slovenské pohoria, Slanské vrchy a maďarské doliny. Okrem poznávania kultúry  a prírody nechýbal smiech, dobrá nálada a neskôr sa prejavujúca svalovka. Aj keď sme sa pred koncom smerom do Breziny celkom zapotili, na tento náš výlet, ktorý zorganizoval náš triedny profesor Janok s jeho kolegom Telepovským, budeme ešte dlho spomínať.

Anna Popaďáková, 1. A

Girls Day 2017- z firmy Ness 

JD6C0161  JD6C0268  JD6C0186

Ako minulý rok, tak aj tento sa konala akcia pre všetky dievčatá, ktoré sa zaujímajú o IT, Girls Day. Uskutočňuje sa to každý štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci. Tohto roku to vyšlo na 27.4.2017. Podniky, inštitúcie, a organizácie na celom Slovensku príjmu v tento deň vo svojich priestoroch dievčatá , stredoškoláčky. Takúto možnosť som mala aj ja, zo začiatku som strácala nádej, že tohto roku sa tejto akcie zúčastním, pretože všetky spoločnosti v Košiciach mali všetky miesta obsadené hneď v deň spúšťania registrácie. No nakoniec sa podarilo a uvoľnilo sa v priebehu apríla miesto vo firme Ness, do ktorej som aj pôvodne chcela ísť.

V tejto firme tento deň žien v IT mali na starosti, zamestnankyňe tejto firmy, ktoré nám vysvetľovali formou prednášky, ako sa dostali do IT ony. Ako prvé nám predstavili to, ako máme písať životopis, a ako sa dobre pripraviť na príjmací pohovor do práce. Neskôr sa nám predstavili jednotlivé IT-čkarky, ktoré v tejto firme pracujú na rôznych postoch, a k IT sa dostali rôznymi spôsobmi. Svojimi príbehmi nás silno motivovali, aby sme aj my sa IT nebáli, a ak nás to baví, máme si ísť za tým a už teraz sa začať v tejto oblasti vzdelávať. Potom sme si vyskúšali naše logické schopnosti, pomocou jednej zábavnej aktivity, v ktorej sme našli aj skrytý význam a to v tom, ako máme pristupovať k daným problematikám a čo je najefektívnejšie v práci v tíme. Po tejto aktivitke nasledovalo predstavovanie projektov, na ktorých pracujú a sú ich súčasťou. V závere bol priestor na rozhovory a zábavu.

 Jozefína Dobranská

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company