Americké centrum v ŠVK

kniznica4 knižnica5 knižnica6 knižnica7 ozobotykniznica3_Easy-Resize.comvonku_Easy-Resize.com

Dňa 20.4.2022 sme sa zúčastnili návštevy Amerického centra v Štátnej vedeckej knižnici a absolvovali sme prehliadku pamiatok mesta Košice s odborným výkladom v anglickom jazyku.

Ako prvé sme navštívili Americké centrum, kde nás oboznámili s piatimi knihami z americkej literatúry. Dozvedeli sme sa o nich nové informácie a zaujímavosti a potom to precvičili v Kahoot kvíze. Po tejto prezentácii sme mali možnosť prezrieť si priestory knižnice, zaregistrovať sa a vyskúšať si prácu s ozobotmi. Druhá skupina študentov sa naučila pracovať s katalógom a vyhľadávať v knižničných zdrojoch. 

Po návšteve knižnice nasledovala prehliadka pamiatok Košíc. Na tejto prehliadke sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o  histórii mesta, Urbanovej veži a Dóme sv. Alžbety, spievajúcej fontáne, starej radnici, mestskom erbe a kaplnke sv. Michala. To všetko v angličtine. 

Na tejto exkurzii sa nám veľmi páčilo a do knižnice sa určite ešte vrátime. Sprevádzali nás p. prof. Žajáková, Ferjová a anglický lektor Matt Morton.  

                                                                                                                  Janka, Erika a Petra z kvarty

 

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company