OLYMPIÁDA V NEMECKOM JAZYKU

Našim šikovným nemčinárom Andrejovi Fričovi z 1. A Matejovi Fričovi z 3. C sa ešte 13. februára 2018 podarilo v rámci svojich kategórií vyhrať prvé miesta na krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku v Košiciach. Pre oboch znamenalo postup na celoštátny kolo danej súťaže.

Celoštátny kolo sa konalo v Bratislave v dňoch 25. a 26. marca 2018. V každej kategórii súťažilo 8 súťažiacich – za každý kraj jeden účastník. Andrej zastupoval Košický kraj v kategórii 2A, Matej zase v kategórii 2B.

Účastníci súťaže si v prvom dni po dlhej ceste využili prehliadku historického centra Bratislavy. Na druhý deň súťažiaci zmerali svoje jazykové zručnosti z nemeckého jazyka v priestoroch Gymnázia sv. Uršule v Bratislave. Tu sa zišli naozaj najlepšie z najlepších, ako viackrát vo svojich príhovoroch prizvukovali organizátori súťaže. V silnej konkurencii nebolo ľahké vybrať jednoznačne najlepšie. Preto Andreja, ktorý bol veľmi sklamaný, nemusí mrzieť nevďačné 4. miesto. Podal vynikajúci výkon a od 3. miesta ho delil jediný bod.

Matej obsadil konečné 7. miesto a získal 3-týždňový jazykový pobyt v Nemecku, ktorého sa zúčastní v lete. Toto jazykové štipendium získalo od zahraničnej jazykovej inštitúcie okrem Mateja ďalších 5 vybraných súťažiacich. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže sa konalo v Zrkadlovej sieti Primaciálneho paláca v Bratislave za účasti predstaviteľov veľvyslanectiev a zahraničných inštitútov.

Už len samotná účasť na celoštátnom kole je pre študentov nepochybne veľkým úspechom. Obom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy a nášho kraja. Veríme, že budúci ročník Olympiády v nemeckom jazyku im znova dopraje dostať tak ďaleko a umožní im získať ďalšie skúsenosti a skúsenosti.

Mgr. Slávka Maďarová

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company