Valentínska kvapka krvi 2018 – dobrovoľne sme pomáhali

received_2028052560556746

V rámci 23.ročníka kampane Valentínskej kvapky krvi v termíne od 12. februára do 16. marca 2018 sme organizovali kolektívu dobrovoľníkov, ktorí podporili niekoľkoročnú tradíciu darcovstva. Cieľom tejto kampane bolo podporiť bezpodielové darcovstvo a hlavne zamerať sa na prvodarcov. Je to druhá najväčšia kampaň, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.
Hlavnou organizátorkou tejto ušľachtilej akcie bola Mgr. Michaela Krivá. Ako biologická a chemická odborná a morálna politika, čo znamená dobrovoľný odber a darcovstvo ľudskej krvi pre pacienta. Tak trebišovská nemocnica Svet zdravia 13.marca 2018 privítalo z radov našich učiteľov a študentov prvodarcov a viacnásobných darcov: Matúš Janok, Dávid Sakal-Šega, Peter Mann Dominik Vitko, Kristína Písečná, Miroslav Tóth, Dominika Matiová, Kristína Vatraľová, Veronika Ondová, Viktória Mária Štedlová , Jakub Maťaš.

Ďakujeme všetkým darcom a zvlášť PhDr. Viere Žajakovej, ktorá patrí medzi pravidelných darcov v rámci dobrovoľnej kampane.

                                                                                                                             Mgr. Michaela Krivá

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company