Exkurzia do Bratislavy v duchu poznávania prírodných vied

obr hdr IMG_20171026_120841 Energoland

Vo štvrtok 26. októbra 2017 sme sa vybrali na dvojdňovú exkurziu (nielen) do Bratislavy. Zúčastnili sa na nej žiaci z rôznych ročníkov.

Naša prvá zastávka bola v jadrovej elektrárni v Mochovciach. Dozvedeli sme sa veľa o tom, ako sa vyrába elektrina a taktiež sme si vyskúšali rôzne interaktívne hračky. Ďalej sme sa šli pozrieť na výstavu Body exhibition. A veru, mnohí budúci medici si prišli na svoje. V každej z deviatich častí tejto výstavy sme sa dozvedeli niečo nové o našom tele. Aby sme vedu vyvážili kultúrou, niektorí z nás sa rozhodli, že večer pôjdu do divadla. Tak naše kroky smerovali na muzikál Mačky. Môj názor –  tie hlasy boli jednoducho perfektné.

Druhý deň sme pokračovali, najprv v Čuňove, kde trénujú naši kanoisti, a potom sme si išli prezrieť ďalšiu elektráreň. Tentoraz vodnú, v Gabčíkove.

Po dvoch únavných dňoch sme sa opäť museli vrátiť, a tak sa naše dobrodružstvo skončilo. Poďakovanie za túto možnosť dozvedieť sa nové informácie patrí pani profesorke Ružinskej a pánovi profesorovi Telepovskému.

Michaela Závodská III. A

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company