MMM

IMG-6666  IMG-6669
Už tradične v prvú októbrovú nedeľu patria Košice k najlákavejším mestám sveta. A to preto, že sa tam koná Medzinárodný maratón mieru. Najstarší maratón v Európe napísal tohto roku už svoju 94.kapitolu.
Tohtoročná edícia bola venovaná vytrvalcovi, ktorý síce v priebehu svojej kariéry bežal len dva maratóny, ale už pri svojej premiére sa stal olympijským víťazom. Je ním výnimočná bežecká osobnosť 40. a 50.rokov minulého storočia Emil Zátopek.
Na jeho počesť sa bežala okrem iného aj juniorská štafeta, kde našu školu reprezentovali 6 študenti Vladimír Čerep, Ondrej Gondek,  Dominik Vitko, Miriam Kicošová, Radka Gočíková a Veronika Čalfová. Bežcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme ešte veľa s chuťou odbehaných kilometrov.
Jakub Polák, IV. A
Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company