Juniorská štafeta

beh dav dav

Medzinárodný maratón mieru počas svojej dlhoročnej tradície privítal množstvo atletických legiend. Na ich počesť sa opäť bežala Juniorská štafeta, do ktorej sa zapojilo aj naše gymnázium.

 Dňa 26.júna 2017 sa uskutočnil už v poradí 12. kvalifikačný ročník projektu Po stopách maratónskych legiend, ktorý už neodmysliteľne patrí k programu Medzinárodného maratónu mieru. Postupne bol venovaný velikánom svetového maratónu, ktorí v minulosti štartovali v Košiciach. Boli to olympijskí víťazi Juan Carlos Zabala, Abebe Bikila, či nezabudnuteľní Ron Hill, Leonard Edelen, John Farington alebo svetová rekordérka Christa Vahlensieck. Okrem spomienky a pohľadu do histórie to sú i študenti stredných škôl, ktorí sa snažia kvalifikovať do finálovej štafety nesúcej každoročne meno jednej z takýchto legiend.

 Tohtoročná edícia bola venovaná vytrvalcovi, ktorý síce v priebehu svojej kariéry bežal len dva maratóny, ale už pri svojej premiére sa stal olympijským víťazom. Je ním výnimočná bežecká osobnosť 40. a 50.rokov minulého storočia Emil Zátopek.

 V pondelok dopoludnia sa postupne 42 trebišovských študentov postavilo na štart Juniorskej štafety, aby bojovali o postup na 94.ročník najstaršieho maratónu v Európe, ktorý sa už pravidelne koná v prvú októbrovú nedeľu. Do štafetového behu sa zapojili aj stredné školy z Michaloviec, Strážskeho či Rožňavy. Z každej školy postúpi na Medzinárodný maratón mieru v Košiciach 6 najlepších bežcov a spoločne vytvoria juniorskú štafetu.

 Zamračené, občas aj daždivé počasie nerozhodilo žiadneho bežca a každý podal výkon na hranici svojich možností. Na medailových pozíciach (zaručujúce kvalifikáciu na MMM)  sa umiestnili títo študenti :

 Dievčatá – 1km :

  1. Ema Vincensová 3:57 min
  2. Laura Belková 4:10 min
  3. Radka Gočíková 4:13 min

 Chlapci – 1km :

  1. Vladimír Čerep 2:58 min
  2. Tomáš Lachvajder 3:09 min
  3. Tomáš Popaďák 3:14 min

 Poďakovanie patrí telocvikárom nášho gymnázia prof. Berešovi, prof. Begalovi, prof. Hrubej za zorganizovanie tejto akcie, taktiež zapisovateľom a každému bežcovi za účasť na tomto podujatí, veď víťazstvo nad sebou samým je tým najväčším víťazstvom.

Jakub Polák, 3.A

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company