Čo je Hilly House?

Foto1   Foto2  Foto3

Dizajn je téma, ktorá nás ako spolužiakov a kamarátov spája a ktorej sa už dlhšie venujeme. Surfovaním po internete sme natrafili na súťaž s názvom Rodinný dom Velux. Nakoľko nás táto súťaž oslovila, rozhodli sme sa do nej zapojiť aj napriek tomu, že bola určená pre študentov stavebných škôl. A tak sme sa s plným odhodlaním pustili do práce vytvoriť ten najkrajší dom.

Cieľ súťaže bol jasný: navrhnúť a naprojektovať rodinný dom s využitím okien značky Velux. Aj keď sa na začiatku všetko zdalo jednoduché, tak teraz môžeme povedať, že tento projekt bol náročný. Aby sme to do uzávierky súťaže stihli, čakali nás dlhé hodiny práce. Dom sme navrhovali nielen po škole v kaviarňach, ale aj doma v neskorých nočných hodinách. Do plagátu, ktorý bol výsledkom práce, sme zakomponovali 3D vizualizácie, pôdorysy podlaží, bočný rez domu a grafické znázornenie dopadu slnečných lúčov. Po odovzdaní súťažnej práce sme si vydýchli a tešili sme sa na celkové vyhodnotenie súťažných prác.

 Keď sme sa plavili loďou na školskom výlete v Amsterdame, emailom nám prišla pozvánka na vyhodnotenie projektov postupujúcich do celoštátneho kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 13. júna 2017 v Bratislave.

Po príchode do hlavného mesta nastal deň D. Pred súťažou sme sa stretli v kaviarni, aby sme náš dom ešte raz prekonzultovali a pripravili sa na prípadné otázky poroty. Okolo desiatej sme sa presunuli do Slovenskej národnej galérie, kde sa uskutočnilo vyhodnotenie.

 Odzneli prvé tri víťazné projekty a aj keď sme medzi nimi neboli, odniesli sme si z tejto súťaže veľa. Po následnom odovzdaní cien sa uskutočnil raut, počas ktorého sme diskutovali o projektoch nielen so študentmi, ale aj s významnými slovenskými architektmi, ktorí tvorili hlavnú porotu súťaže. Náš projekt ocenil aj významný slovenský architekt Ľubomír Závodný – ocenený Krištáľovým krídlom, ktorý bol prekvapený našou prácou, keďže neštudujeme na stavebnej škole a ponúkol nám pomoc pri ďalšom projekte. Firma Velux pri príležitosti tejto súťaže vydala brožúru, kde je uverejnená aj naša práca. Z tejto súťaže sme si okrem diplomu za postup do celoštátneho kola, brožúry a finančnej odmeny odniesli aj cenné rady, ktoré využijeme pri našej ďalšej práci.

Tešíme sa na budúci 10. ročník súťaže ako aj na stretnutie s jedným z architektov.

Na záver sa chceme poďakovať p. p. Janokovi, ktorý bol vedúcim nášho projektu s názvom Hilly House.

Radovan Šanta a Matúš Vančo, II. A

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company