Imatrikulácia – príma

DSC_0284 DSC_0218 DSC_0177 DSC_0221

Veľmi som sa tešil a zároveň aj bál, aké prekvapenie nám pripraví trieda sexta na našu slávnostnú imatrikuláciu. V piatok 11.11. 2016 ráno na prvej vyučovacej  hodine nám študenti sexty doniesli do triedy obálky s úlohami, ktoré sme museli splniť. Ak sme splnili všetky úlohy, odmenou pre nás boli vstupenky na imatrikuláciu.

 Po vyučovaní sme všetci spolu s triednou pani profesorkou RNDr. Miriam Lešovou vošli do učebne fyziky.  Tam nás už čakali naši starší spolužiaci. Museli sme ukázať vstupenky, aby nás pustili. Hneď nás zmaľovali.  Na tvárach sme  mali nakreslené srdiečka a na čele nápis: Ľúbim sextu.  Počúvali sme príbeh o kráľovstve. Úlohy, ktoré pre nás pripravili, boli ľahké a zábavné. Prvou úlohou bolo nakŕmiť svojho spolužiaka pudingom poslepiačky. Mal som to šťastie, že ja som kŕmil spolužiaka. On dopadol horšie, pretože puding mal aj vo vlasoch, aj na uchu. Druhou úlohou bolo vypiť čo najrýchlejšie 4 poháre vody. A tretia úloha  – my chlapci sme mali nalíčiť dievčatá. My sme sa nasmiali. Škoda, že ste tie dievčatá nevideli – vyzerali ako v cirkuse.  No im určite do smiechu nebolo!

Každý z náš  dostal Desatoro sexty.  Najlepšie boli:

-Budeš žiakom sexty kupovať žuvačky.

- Budeš sexte pripravovať ťahák.

-Nebudeš sexte kradnúť miesto na obede.

- Nebudeš ohovárať študentov sexty, inak ťa čaká trest.

Potom nasledovala diskotéka a tanec. Väčšinou tancovali dievčatá, lebo my chlapci sme z triedy utiekli. Prekvapením pre nás boli sladkosti a cumlíky.  Všetci sme dostali imatrikulačný list a tým sme sa stali právoplatnými študentmi gymnázia.

V pondelok ráno  som sa v škole cítil už ako právoplatný študent. Môžem bezpečne chodiť po chodbách školy a tešiť sa, že to mám za sebou.  Len dievčatá zo sexty na nás chlapcov kričali: „Chlapci, neviete pozdraviť?“  Už teraz sa teším na to, keď bude naša trieda  robiť v budúcnosti imatrikulácie pre prímanov.

Damián Vernus, príma

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company