Monthly Archives: July 2019

Celoslovenské stretnutie fénixákov

FHD0002 FHD0032 FHD0111 IMG_6467 IMG_6487 IMG_6502 IMG_6608

Tak ako po minulé roky aj tento sa naša DO Fénix zúčastnila Celoslovenského stretnutia fénixákov, ktoré sa tohto roku uskutočnila v Kľačne v dňoch 13. – 16. Júna. Pod vedením pána profesora Mgr. Róberta Janoka  6 fénixáčiek:  A. Čižmárová, N. Begalová, J. Ihnátová, K. Tóthová, P. Vysokaiová a B. Žajáková absolvovalo v priebehu 4 dní rôzne zábavné disciplíny a súťaže.

Samozrejme, žiadna Fénix akcia sa nezaobíde bez light túry, ktorú smelo zdolali aj tí najmenší. Nechýbala ani Detská konferencia, ktorá sa tentokrát niesla v duchu zdravia a správneho držania tela. Súčasťou programu bola aj beseda – tzv. Živá knižnica, kde sme sa dozvedeli niečo nové o jednom zo zakladateľov samotného Fénixu, ktorým je pán Ladislav Szibilla, ako aj o známom paraolympionikovi Jakubovi Krakovi . Zdieľali s nami svoje príbehy, tie najlepšie zážitky a ochotne nám zodpovedali všetky naše otázky.

Počas celého pobytu sa o nás veľmi dobre starala domáca organizácia a čas mali naplánovaný naozaj až do poslednej sekundy. Aktivity boli v hojnom zastúpení a prirodzená súťaživosť jednotlivých dodávala celej akcii ten správny nádych. V posledný večer sa nám dokonca aj podarilo vyhrať súťaž v Minitalente fénixu.

Záverečný deň bol vyhradený posledným spoločným raňajkám, dobaleniu kufrov a následnému presunu k vlakovej stanici. Najťažšia bola však rozlúčka s ľuďmi, ktorí sa za posledné 4 dni stali našimi priateľmi. Toto stretnutie nám dalo príležitosť zabudnúť na naše rozdiely a aj napriek tomu, že pochádzame z rôznych kútov Slovenska, panovala medzi nami priateľská atmosféra a prežili sme spolu kopec zážitkov, na ktoré určite nezabudneme.

Praha – výlet

IMG_3939 IMG_4352 (1) IMG_4171 IMG_4093 IMG_3982 (1) IMG_3966 IMG_3948

Iste mi dajú všetci za pravdu, že koncoročné výlety sú jedna z najkrajších časti školského roka. My, študenti 3.B, sme si náš výlet užili v Prahe. Naša cesta sa začala v stredu večer v Košiciach, kde sme nastúpili na nočný vlak, ktorý nás priviezol vo štvrtok ráno do Prahy. Priviezli sme sa metrom k nášmu ubytovaniu, odložili si veci a boli sme pripravení spoznávať krásy tohto mesta. Vo štvrtok sme toho videli veľa. Ráno to bol známy Pražský orloj, Karlov most, Vaclavák, Lucerna či ,,Staromák”. Poobede sme mali prehliadku Židovskej štvrte so synagógami. V piatok nás čakal ešte náročnejší deň, no o to viac krásny. Ráno sme sa dostali na Petřín, kde si niektorí z nás obhliadli Prahu z vtáčej perspektívy, potom sme pokračovali na Pražský hrad, znova sme sa túlali a spoznávali pražské uličky, námestia a architektúru a neskôr sme si mohli vychutnať Prahu pod rúškom noci. Prišla sobota a teda aj náš posledný deň výletu. V pláne bol Vyšehrad, Náplavka a neskôr spoznávanie Prahy na vlastnú päsť. Večer sme unavení, ale plní zážitkov nastúpili na vlak domov.

Týmto by sme sa chceli poďakovať za skvelú organizáciu RNDr. Jánovi Treľovi a Mgr. Slavomíre Kútnej. A taktiež pani zástupkyni PhDr. Jane Novákovej za skvelú energiu, ktorou prispela k lepšej nálade na výlete.

študenti 3.B

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company