Monthly Archives: September 2017

Európsky deň jazykov

DSC_0165

2. septembra 2017 sa naša škola aktívne zapojila do Európskeho dňa jazykov. Tvoriví a zanietení študenti si pre svojich spolužiakov pripravili rôzne aktivity, pochutiny a umožnili im takto spoznať kultúru európskych krajín. Študenti si mohli pochutnať na tradičných jedlách z Veľkej Británie, Nemecka, Ruska či Španielska a taktiež si mohli zobrať recept, na ktorom bol návod, ako správne jedlo pripraviť. V španielskej kuchyni sme mohli ochutnať veterníky, v ruskej na nás čakal výborný boršč a nechýbali ani škótske mafiny s anglickým čajom. Svoje si tu našli aj milovníci mäsa a slaných jedál. Nezabudli sme ani na Nemecko, ktoré si okrem prezentácie svojej kultúry pripravilo aj chutné ovocie s čokoládou. Tento rok bol Európsky deň jazykov obohatený o divadelné predstavenie študentov bilingválnej triedy, ktorí zaujímavým spôsobom stvárnili Hamleta. A aby sme si to všetko mohli vyskúšať naozaj v danej krajine, je potrebné usilovne sa učiť cudzie jazyky.

Laura Kalanová, Ema Prokopová, septima

Deň Andrássyovcov

IMG_20170921_103647  IMG_20170921_094639  IMG_20170921_105824

Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku a Tokajského vinobrania Čerhov 2017 pripravilo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove XII. ročník Dňa Andrássyovcov. Táto zaujímavá akcia začala prednáškou na tému Rok v živote aristokratov na príklade členov rodu Andrássy – plesy, pobyty, poľovačky, ktorej sa zúčastnili študenti 1.ročníka a maturanti – dejepisári.

Prednášajúca Mgr. T. Máteová zo Slovenského národného múzea – Múzea Betliar doplnila svoju prednášku aj ukážkou zaujímavých a  historicky vzácnych predmetov patriacich rodine Andrássy. Získali sme nové informácie o spôsobe života aristokracie v Rakúsko – Uhorsku, ako aj zaujímavosti z nášho regiónu.

 Maturitného dejepisu

Ročníkové projekty – témy

Ročníkové projekty – témy na šk. rok 2017/2018

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company