Súťaž Mladý Európan

IMG_20170421_115105  IMG_20170421_120830

Mladý Európan je súťaž  určená pre študentov stredných škôl, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie participatívneho občianstva Európskej únie. 21.apríla 2017 sa uskutočnil 12.ročník tejto súťaže, ktorej vyhlasovateľom je centrum Europe Direct. Nosnou témou súťaže bol vedomostný test zameraný na všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a pamätihodnostiach Európy. Následne študentov potrápila tajnička zameraná  na 24 jazykov členských krajín Európskej únie. Vo finálovom kole jednoznačne dominovalo družstvo nášho gymnázia.

 Regionálneho kola sa zúčastnilo 13 gymnázií a stredných škôl z Trebišova, Michaloviec, Sobraniec, Vranova nad Topľou a Sniny. Naše gymnázium vynikajúco reprezentovali študenti:

Matúš Janok /sexta/, Marek Kohút /sexta/, Miroslav Domaracký /2.B/

V kvalitnej konkurencii vynikajúco obstáli – získali 1.miesto s postupom na celoslovenské kolo.

Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal predseda vlády Slovenskej republiky, pán Robert Fico a podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, pán Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády Slovenskej republiky. Národné kolo súťaže Mladý Európan sa uskutoční 6. júna 2017. Na víťazov čakajú hodnotné ceny v podobe laptopov či tabletov a v neposlednom rade študijno-informačná cesta študentov do Bruselu.

Študentom ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa úspechov na celoslovenskom kole.

 Mgr. G. Maruščáková

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company