Beseda o cestovaní

IMG_1861

Vedeli ste, že naša bývalá študentka a jej otec, ktorí bývajú v Trebišove,  sú držiteľmi certifikátov medzinárodnej organizácie IRON BUTT ASSOCIATION, ktoré dostali za to, že za 24 hodín prešli na motocykli viac ako 2500 km, ale aj 2000 míľ  (3218.688 km, 1 míľa= 1,60934 km) za 36 hodín?

Práve s nimi, Jankou Muchinovou a jej otcom, sme sa stretli v piatok 10. 2. 2017 popoludní na veľmi peknej besede o cestovaní a spoznávaní Afriky, Európy a Ázie. Obaja nám porozprávali o svojej ceste od Atlantického po Tichý oceán, ktorá im trvala 2 mesiace a počas ktorej prešli spolu 24 009 km. (Poznámka: obvod Zeme je cca 40 075 km.)

O krásnych zážitkoch, ale aj o živote na rôznych kontinentoch sa dozvedeli záujemcovia o cestovanie priamo od našich hostí. Rozprávanie to bolo naozaj zaujímavé, poučné, zábavné a pútavé. Prešli sme od Maroka, cez Francúzsko, Rakúsko, Rusko, Mongolsko až do Vladivostoku.

Cestovanie je spojené s objavovaním krás tohto sveta, spoznávaním nových ľudí, ale aj seba samého.

Keďže naši hostia, cestovatelia, precestovali veľa krajín, nechali jasný odkaz aj našim študentom o nevyhnutnosti štúdia nielen geografie, ale hlavne cudzích jazykov.

Ďakujem za pekné popoludnie pri príjemnom stretnutí a prajem našim hosťom, ale aj všetkým účastníkom besedy, veľa nových, vlastných zážitkov pri spoznávaní nášho krásneho Slovenska, ale aj iných nepoznaných kútov na našej planéte.

PS: Vy, ktorí ste sa na besede nemohli zúčastniť, si môžete o tejto netradičnej ceste pozrieť  video aj na www.janka-travel.eu a fotky z besedy vo fotoalbume na stránke školy.

 Mgr. Róbert Janok

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company