Noc výskumníkov

mima 013 - kópia

Noc výskumníkov sa tento rok konala v piatok 30.9.2016 v rôznych mestách Slovenska. Európska noc výskumníkov je festival, ktorý  každoročne predstavuje najnovšie úspechy odborníkov z oblasti vedy širokej verejnosti. Prispieva tak k popularizácii a prepájaniu vedy a výskumu s každodenným životom.
Veda je nielen zaujímavá, je to zároveň zábava a dobrodružstvo. Predviedli to vedci z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ ale aj Univerzity Mateja Bela, ktorí sa zúčastnili 10. ročníka Noci výskumníkov v OC MAX v Poprade, kde sme sa tento rok ocitli aj my. Ukázali nám zaujímavé a zložité úlohy z oblasti fyziky, chémie, biológie, matematiky, meteorológie, robotiky a dokonca sme sa stretli s autorom knihy Extrémy p. Vojtechom Rušinom.
Žiaci sa zapojili s nadšením do rôznych úloh: problém obchodného cestujúceho, obrázkové sudoku, premeň papier na zlato, futbalová lopta, Möbiov pásik, tajné písmo, meniaca sa skúmavka a mnoho ďalších.
Viacerí žiaci tak potvrdili záujem o inovatívne prvky vo výskume a vede a že v každom z nás „drieme“ záujem o vedu. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tejto akcie, veď bez vedy a nových technológií nie je možný pokrok.

Fotografie z tejto zaujímavej akcie si môžete pozrieť v galérii.

                                                                                                                                                                                                             Mgr. Michaela Krivá

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company