Exkurzia Viedeň – Bratislava

13329574_1087597247945054_3709840713209481079_o

Akademický týždeň na našom gymnáziu už tradične patrí druháckej exkurzii Viedeň- Bratislava, ktorú organizuje pani prof. Veronika Hazugová. Ani tento rok  nebol výnimkou a my žiaci druhého ročníka, tried 2.A,2.B a 2.D, sme dostali príležitosť zažiť perfektný týždeň bez každodenných školských povinností. Exkurzia sa konala od 17.5.2016 do 21.5.2016 ( utorok- sobota).

Celá exkurzia sa začala v utorok ráno na autobusovej stanici v Trebišove. Absolvovali sme dlhú cestu do Bratislavy, ktorá ubehla celkom rýchlo . Po príchode nás čakala zaujímavá prehliadka Devína. Dozvedeli sme sa veľa nových vecí o histórii hradu. Potom nás čakalo ubytovanie a neskôr aj nákupy v OC Avion.

V stredu ráno nám počasie naznačovalo, že tento deň bude pekný. Po raňajkách sme sa autobusmi dopravili do Viedne, kde nás čakal nabitý program.  Celý tento deň nás sprevádzala  pani sprievodkyňa. Najprv sme navštívili zámok Belvedere , ktorý sa všetkým veľmi páčil. Potom nás čakala pešia prehliadka pamätihodností centra Viedne, cisárskeho hradu Hoffburg a  Klenotnice. Cestou do Bratislavy sme absolvovali ešte krátku prehliadku Hundertwasserovho domu vo Viedni.  Bol to naozaj únavný deň, no bohatý na množstvo zážitkov!

Slnečný štvrtok bol opätovne naplnený zážitkami. Ráno nás autobusy vyložili pred zámkom  Schonbrunn, ktorý nás  všetkých ohúril. Absolvovali sme prehliadku zámku a potom sme sa kochali pohľadom na krásne záhrady v jeho okolí. Potom nás čakala prehliadka dvoch múzeí v centre Viedne – prírodovedeckého a kultúrnohistorického múzea. Strávili sme v nich niekoľko hodín , ale keby sme si chceli vychutnať všetky exponáty  v týchto múzeách, tak by sme na ne potrebovali asi aj dva dni.

Po návšteve múzeí sme mali možnosť absolvovať nákupy na známej viedenskej nákupnej ulici Mariahilferstrasse . Cestou do ubytovne sme sa ešte zastavili aj v bratislavskom Auparku.  Zas a znova super deň!

V piatok sa naša exkurzia viac sústredila na Bratislavu, kde sme ráno absolvovali pešiu prehliadku historického centra Bratislavy. Krátko predpoludním sme  sa „ vyšplhali“ na Bratislavský hrad, kde sme obdivovali krásny výhľad na Bratislavu.  Po 11. hodine nás už čakala návšteva budovy Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá bola pre väčšinu z nás veľkým zážitkom, pretože nie každý deň máme možnosť nazrieť do týchto priestorov. Po skončení návštevy NR SR sme išli naposledy v rámci exkurzie do Viedne aby sme sa s ňou rozlúčili vo veľkom štýle! A to návštevou zábavného parku Práter!  Ten sme si všetci naplno užili .

V sobotu sme navštívili OC Eurovea  a krátko pred poludním sa začala naša cesta domov. Domov sme sa vrátili všetci unavení, plný zážitkov. Bol to naozaj úžasný týždeň! Poďakovanie patrí pani profesorke Hazugovej, za zorganizovanie tohto úžasného výletu ako aj našim triednym profesorkám, Mgr. M. Krivej, PhDr. V. Žajákovej a Mgr. J. Ferjovej.

                         Marián Marinčák, 2.B

 

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company