90 minút s Európskou úniou

obr

9.  decembra sa na našej škole uskutočnila prednáška o inštitúciách a výhodách, ktoré čerpáme ako obyvatelia Európskej únie. Prednášky sme sa zúčastnili dve skupiny – maturanti z občianskej náuky a 2.A. Dvaja páni, ktorí sa v tejto sfére fantasticky orientujú, nám porozprávali o tom, čo je Európska dobrovoľnícka služba, že máme v rôznych krajinách Európskej únie rovnaké práva ako jej obyvatelia, vysvetlili nám fungovanie Európskeho parlamentu, a celé sa to nieslo v znamení príjemnej diskusie. Taktiež sa nám snažili všetko podať spôsobom, ktorému sme mohli aj my – nezainteresovaní študenti porozumieť. Rozpočet a hospodárenie, to ako funguje EU nám ukázali na konkrétnych príkladoch, a my sme si mohli vyskúšať, čo znamená “rozdeľovať” peniaze na aktivite, kde sme mali 5000€ dotáciu venovanú našej škole, prerozdeliť medzi položky, ktoré sa nám javia ako najpotrebnejšie.  Po zaujímavom výklade prišiel rad na naše otázky, a po hodine a pol, keď už aj nášmu hosťovi začal odchádzať hlas, sme sa pobrali naspäť na klasické vyučovanie. Čas strávený na prednáške nám určite poskytol cenné informácie, ktoré sa nám zídu, aj napríklad v budúcnosti, pri štúdiu, či práci. Za ochotu prísť nám porozprávať o EU im veľmi pekne ďakujeme.

Lucia Zubková

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company