Dni nezábudiek 2015

obr1   obr3   obr2

18.9.2015 ste mohli stretnúť v meste 4 skupinky ľudí, ktoré predávali nezábudky. Boli sme to my – študenti 2.A triedy pod vedením p. prof. Mgr. M. Krivej. Nezábudky, ktoré ste si mohli kúpiť, živé neboli. Boli to malé umelé kvietky so špendlíkom na zadnej strane – to preto, aby ste si ich mohli pripnúť na oblečenie a ukázať svetu, že aj vy ste podporili kúpou tohto malého kvietku Ligu za duševné zdravie. Ale pekne poporiadku. Čo je to Liga za duševné zdravie a čo s tým majú spoločné nezábudky?
Liga za duševné zdravie je nepolitické, charitatívne, humanitné, neprofesionálne, nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb a jej cieľom je aktívna podpora duševného zdravia. Vznikla v roku 2001, v súvislosti s prípravou Roku duševného zdravia, kde zohrala úlohu hlavného organizátora tejto kampane. A čo tie nezábudky? Kvet nezábudky symbolizuje nádej pre duševne chorých ľudí. Preto sa každoročne organizuje celoslovenská zbierka pod názvom „Dni nezábudiek“.
Tohto roku sa tak udialo 16. septembra a prispieť ste mohli až do 20. septembra. Nám sa podarilo vyzbierať vyše 500€, ktoré by mali pomôcť najmä centrám zabezpečujúcim potreby pre duševne chorých ľudí. Sme radi, že sme mohli pomôcť a dúfame, že sa nám takáto príležitosť ešte niekedy naskytne. Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste prispeli.

Miroslav Pokrivňák, 2.A

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company