Monthly Archives: March 2018

Valentínska kvapka krvi 2018 – dobrovoľne sme pomáhali

received_2028052560556746

V rámci 23.ročníka kampane Valentínska kvapka krvi  v termíne od 12. februára do 16. marca 2018 sme  na škole zorganizovali skupinu dobrovoľníkov, ktorí  podporili niekoľkoročnú tradíciu darcovstva. Cieľom tohtoročnej kampane bolo podporiť  bezpríspevkové darcovstvo a  hlavne zamerať sa na prvodarcov.  Je to druhá najväčšia kampaň, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou  Slovenskej republiky a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc.
Hlavnou organizátorkou tejto ušľachtilej akcie  bola Mgr. Michaela Krivá. Ako biologička a chemikárka odborne i morálne vie, čo znamená  dobrovoľný odber a darcovstvo ľudskej krvi pre pacienta.  Tak  trebišovská nemocnica Svet zdravia  13.marca 2018 privítala z radov našich učiteľov a študentov prvodarcov i viacnásobných darcov :  Matúš Janok, Dávid Sakal-Šega, Dominik Vitko, Kristína Písečná, Miroslav Tóth, Dominika Matiová, Kristína Vatraľová, Veronika Ondová, Viktória Mária Štedlová.

Ďakujeme  všetkým  darcom a zvlášť PhDr. Viere Žajákovej, ktorá patrí medzi pravidelných darcov v rámci dobrovoľnej kampane.

                                                                                                                             Mgr. Michaela Krivá

Týždeň s anglickými lektormi

DSC_0744

 

Minulý týždeň (12.3 – 16.3.2018) sa moji spolužiaci a 6 študentov prvého ročníka intenzívne venovali anglickému jazyku. Zatiaľ čo naši starší spolužiaci maturovali, my sme strávili príjemné chvíle v spoločnosti dvoch milých lektorov z anglicky hovoriacich krajín. Tí sa s nami hrali rôzne hry, tvorili sme zábavné kvízy či diskutovali  o rôznych zaujímavých témach, ako napríklad o ochrane životného prostredia v našich krajinách. Zdokonaľovali sme sa hlavne v gramatike a rozprávaní. Samozrejme nechýbali ani rôzne vtipy a smiešne historky. Ďakujeme za túto úžasnú možnosť stráviť takýto krásny týždeň plný nových zážitkov.

    Ema Kassayová, kvarta

Prípravný kurz na prijímacie pohovory

pre koho?   žiaci 5 ročníka ZŠ

predmety: matematika, slovenský jazyk a literatúra

kedy? 21. 3. 2018 (streda) – o 14:00

           27. 3. 2018 (utorok) – o 14:00

              5. 4. 2018 (štvrtok) – o 14:00

Regionálne finále v basketbale

basketbal

V piatok 16.marca sa uskutočnilo regionálne finále dlhodobej športovej súťaže v basketbale. Po triumfe na okresnom kole a účasti na krajskom kole sme sa zúčastnili posledného basketbalového turnaja v tomto školskom roku, ktorý organizovalo Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach. V prvom zápase sme si zmerali sily so SOŠ obchodu a služieb Michalovce a po výsledku 18:4 sme sa radovali z víťazstva. V druhom zápase skupiny sme nastúpili proti  Gymnáziu Ľ. Štúra, ktoré sme zdolali ešte vyšším rozdielom, a to 28:11. Po dvoch bezproblémových výhrach sme postúpili do finále, kde nás už čakal domáci ašpirant na celkové víťazstvo Gymnázium Pavla Horova. Michalovčanom len tesne ušiel postup na celoslovenské kolo, a preto sme do zápasu vstupovali s odhodlaním predviesť čo najlepší výkon. V úvode stretnutia sa nám favorita podarilo zaskočiť a po necelých 5 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 9:6 z nášho pohľadu. Domáci však ukázali svoju kvalitu a v ďalšom priebehu zápasu dominovali. Napriek finálovej prehre sme pre našu školu vybojovali skvelé 2.miesto.

Jakub Polák, IV.A

Elektronické prihlasovanie/odhlasovanie obedov

elektronické prihlasovanie/odhlasovanie obedov na stránke:

https://www.strava.cz/Strava/Stravnik/prihlaseni

kód jedálne: 9578 (je možné vyhľadať v zozname)

zadať užívateľa a heslo

po prvom prihlásení odporúčame heslo zmeniť

pre mobily s Androidom je možné stiahnuť aplikáciu strava cz

Poznámka: obedy je možné prihlásiť/odhlásiť najneskôr do 7:30 v danom dni

Lyžiarsky výcvik

Aj tento rok sa naši prváci spolu s prímou, sekundou a niektorými žiakmi z kvarty zúčastnili lyžiarskeho výcviku. I.A a príma boli účastníkmi prvého turnusu od 7.1. do 12.1. 2018. Na druhom turnuse v dňoch 4.2. – 9.2.2018 boli I.B a sekunda. Výcvik sa ako každý rok odohrával v Heľpe a lyžovalo sa na Polomke. Okrem každoročnej tradície, ktorou je karneval bola každý večer diskotéka a program nejakej triedy. Taktiež zaujímavým elementom bola prechádzka a guľovačka po Heľpe. Za skvelo strávený čas ďakujeme p. p. Hrubej (našej vedúcej), p. p. Begalovi (DJ-ovi), p. p. Berešovi (učiteľovi začiatočníkov) a p. p. Telepovskému (zástupcovi Fénixu).

Alexandra Čižmárová, I. B

„Nie som schopný zatvárať oči, keď už som bol obdarený zrakom“ M. Šimečka

kolík

Keďže extrémizmus zaznamenal v Slovensku za posledný trištvrte roka prudký nárast, Ľudia v ohrození minulý rok v decembri zorganizovali vzdelávanie pre pedagógov zameraných práve na problém extrémizmu, ktorého sa zúčastnili aj učitelia našej gymnázium. Nie je na spomínanej hodine s druhým, sme za prítomnosti jedného z lektorov – A. Návojského, overovali získanú metodiku a učebné materiály v praxi.

6. februára žiaci II.A absolvovali zaujímavú hodinu Občianskej náuky, na ktorej sa zúčastnili aj p. Andrej Návojský, ktorý pre Nadáciu Milana Šimečku pracuje. Ich cieľom je podnecovať a podporovať aktivity zamerané na rozvoj demokracie, kultúry, tolerancie a občianskej spoločnosti. Podobné úsilie vyvíja aj ďalšia nezisková organizácia Človek v ohrození. Táto organizácia sa venuje aj vzdelávaniu slovenských učiteľov a študentov, tvorbe metodiky a učebných materiálov.

Beseda s poslancom Európskeho parlamentu p. Ivanom Štefancom

Život mladej generácie je v súčasnosti nevyhnutne spojený s internetom. Stal sa každodenným zdrojom informácií a zábavy, ale aj pracovným nástrojom každého z nás. O digitalizácii Európskej únie s nami diskutoval p. Ivan Štefanec, ktorý v súčasnosti zastupuje Slovenskú republiku v Európskom parlamente v rámci Klubu Európskeho ľudového strany. Okrem digitalizácie sme diskutovali aj o aktuálnych témach, ktoré dnes prebiehajú v Európe – spoločná obrana, brexit, pracovný trh, dokonca o zrušení striedania zimného a letného času.

Okrem podnetnej diskusie dostali 2 študenti Maturitnej občianskej náuky príležitosť zúčastniť sa na zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

 Študenti MON

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company