Monthly Archives: April 2016

ÚSPEŠNÝ NULTÝ ROČNÍK – TOUR DE TOKAJ

vitazi

S pribúdajúcimi jarnými lúčmi nás to ťahá viac a viac vonku, do prírody.  Minulý víkend, v sobotu 16.apríla, sa v našom regióne konal nultý ročník  zaujímavej akcie TOUR DE TOKAJ.

Svoje sily si mohli nadšenci behu a cyklistiky preveriť vo viacerých disciplínach v prebúdzajúcej sa prírode na vytýčených trasách cez vinohrady území obce Malá Tŕňa po novú Vyhliadkovú vežu Tokaj.

Aj z radov gymnazistov, či už absolventov alebo súčasných študentov, učiteľov a ich rodinných príslušníkov sme tam mali úspešné zastúpenie.

Za zmienku stojí  3. miesto v behu na 1 km – možno budúceho prímana, Mateja Janoka (syna p. p. Janokovej) a  2. miesto v behu na 5 km už skoro absolventa, žiaka 4. ročníka, Jakuba Hrubovského. Neodmysliteľnou súčasťou asi akýchkoľvek bežeckých pretekov je aj náš kolega p. p. Telepovský, ktorý v behu na 10 km obsadil krásne 11. miesto  a k tomu získal aj cenu v tombole – kolobežku.

Ďakujeme usporiadateľom podujatia Združeniu Tokajská Vínna cesta v spolupráci s agentúrou Eventeam, s.r.o. za pekne strávený a pripravený deň a tešíme sa na ďalšie zaujímavé akcie a podujatia v našom regióne.

                                                                                                                             Mgr. Alica Ostrožovičová

Celoštátne kolo olympiády ľudských práv – Modra, 6.-8.apríl 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V čase, keď celou našou spoločnosťou rezonuje hrozba nárastu extrémizmu, reprezentoval študent Marek Kohút z kvinty naše gymnázium na celoštátnom kole Olympiády ľudských práv. Centrálnou témou olympiády bola „Ľudská dôstojnosť“. Súťažiaci museli riešiť pred odbornou porotou modelové prípady zamerané na porušovanie ľudských práv.  Marek riešil problematiku nárastu extrémizmu a  obhajoval úvahu na tému „Mala by EÚ podporovať ochranu ľudských práv vo svete ?“ Ako jeden z najmladších účastníkov olympiády síce do veľkého finále nepostúpil, ale dôstojne reprezentoval našu školu a aktívne sa zapojil do všetkých sprievodných akcií.

Zavŕšením olympiády bol slávnostný plenárny večer za účasti Ingy Magistad – veľvyslankyne Nórskeho kráľovstva na Slovensku a Ivana Štefanca – poslanca Európskeho parlamentu.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/388995-olympiada-ludskych-prav-ludska-dostojnost-v-ohrozeni/?sc=art-389396

                                                                    Mgr. Gabriela Maruščáková

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company