Monthly Archives: February 2016

TREBIŠOVSKÉ GYMNÁZIUM A DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Lucia Zubková a jej pohľad na Deň zdravej výživy  na našom gymnáziu – http://www.tvojtrebisov.sk/trebisovske-gymnazium-a-den-zdravej-vyzivy/

Olympiáda ľudských práv – krajské kolo

Dňa 4.februára 2016 sa uskutočnil XVIII. ročník krajského kola Olympiády ľudských práv. Študent kvinty Marek Kohút sa ako jeden z najmladších účastníkov umiestnil na vynikajúcom 5. mieste a postúpil do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční  6. – 8.apríla 2016 v Modre.

Marekovi ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov v celoštátnom kole.

    Mgr. G. Maruščáková

Lyžiarsky výcvik

603. Lyžiarsky kurz - Heľpa - 14.1.2016

Ja a moji spolužiaci (kvinta, tercia, sekunda) sme si vďaka lyžiarskemu výcviku predĺžili zimné prázdniny o týždeň.

Niektorí z nás už lyžovať vedeli, čiže to pre nich nebolo nič nové. Hoci ja som bola začiatočník, tiež som si užila. Rozhodne obdivujem veľkú trpezlivosť pani profesorky Hrubej a pána profesora Béreša, ktorí  sa nás začiatočníkov ujali a naučili nás lyžovať. Mňa osobne učila pani profesorka Hrubá a vďaka nej som sa zbavila strachu z lyžovania.

 Ale nenechajte sa zmýliť. Okrem lyžovania sme toho zažili oveľa viac. Viacerí navštívili wellness, ktorý sa nachádzal priamo v hoteli. Mohli sme si zahrať aj bowling, stolný tenis a biliard. Večer tiež nebola núdza o zábavu, keďže raz pripravovala spoločný večer kvinta, tercia alebo sekunda. V stredu sa konal aj karneval, kde sa prezentovali mnohé nádherné masky.  Program aj tanec sme si užili až-až, každý večer sa totiž konala diskotéka. Dídžeja nám robil sám pán profesor Begala.

 Rozhodne to bol úžasný týždeň. Niekoľkí spolužiaci síce ku koncu trochu trpeli črevnými problémami, ale aj tak sme si lyžiarsky kurz užili.

Alexandra Čižmárová, tercia

Beseda Bukóza Holding, a.s. , Hencovce

DSC_0009

Dňa 3.2.2016 v učebni CHemLab sa žiaci našej školy stretli s referentkou personálneho oddelenia spoločnosti Bukóza Holding, a.s., PaedDr. Ľubicou Novákovou. Pootvorila nám dvere do sveta praktickej chémie. Zároveň predstavila mnohé možnosti spoločnosti Bukóza Holding, a.s., sortiment výrobkov, proces výroby, poskytla žiakom informácie o letnej aktivite, stáže pre vysokoškolákov v oblasti chémie, energetike , …

Počas jednej vyučovacej hodiny sme sa dozvedeli aj o súťažnom projekte, ktorý spoločnosť vyhlásila pre gymnazistov 2. a 3. ročníka pod názvom „Vyrobil som papier … „.

O výsledkoch školského kola budeme informovať v polovičke apríla 2016.

 Mgr. Michaela Krivá
RNDr. Erika Macejková

Chemická olympiáda kat. A – krajské kolo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V dňoch 27. 1. 2016 – 28. 1. 2016 sa uskutočnilo na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach krajské kolo Chemickej olympiády v kat. A.

Víťazom súťaže sa stal žiak  Gymnázia v Trebišove Jaroslav Jacko IV.C.

Ku krásnemu umiestneniu srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia v celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 3. 3. – 6. 3. 2016.

RNDr. Erika Macejková

Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company