Category Archives: Uncategorized

ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2017

dav dav received_1890547380960223

V stredu 15.11.2017 na hematologickom oddelení „tiekli litre študentskej krvi“. Napriek tomu, ako hrozivo to znie, išlo o mierumilovnú akciu pod názvom „To nedáš 4 deci?“ Ako už názov napovedá, jej cieľom bolo primäť (nielen) mladých ľudí, aby pravidelne darovali krv.
Akcie sa zúčastnili študenti viacerých tried: Šanta III.A, Domaracký III.B, Čalfa IV.A, Vatraľová IV.B, Ušala IV.B, Sekulič IV.D, Loová IV.D, Písečná IV.D, Kicošová IV.D, Vitko, IV.D, Janok septima a pedagógovia nášho gymnázia: Mgr. Begala, Mgr. Janok, Mgr. Krivá, PhDr. Žajáková.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať nielen pedagógom a študentom za ich odvahu, ale aj všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácií tejto akcie.
Takto sme svojím dielom prispeli k humánnosti, čo je pilierom školy ako vzdelávacej inštitúcie.

 Mgr. Michaela Krivá

Olympiády z nemeckého jazyka

olympiáda

4.novembra 2017 sa konalo na našom gymnáziu školské kolo ONJ. Súťažiaci museli zvládnuť čítanie s porozumením, posluch s porozumením, gramatický test. Ústna časť bola zameraná na komunikáciu a opis obrázka.
Vysokou percentuálnou úspešnosťou sa prebojovali na obvodné kolo ONJ, ktoré sa bude konať na našej škole 18. 1. 2018.

Kategória 1B: Matúš Kolesár – Kvarta – 1. miesto

Kategória 2A : Andrej Frič – 1.A – 1. miesto

Kategória 2B :  Matej Frič  – 3.C – 1. miesto

Víťazom srdečne blahoželáme

                                                                      PhDr. J. Serbinová

Burza pre dobrú vec

burza

Kedy ?      16.november 2017

Kde ?        Gymnázium, Komenského 32 TV

 Pridaj sa ku skupine kreatívnych študentov našej školy !

Prines si pár centov, nakúp a urobíš radosť svojím blízkym i sebe.

Výťažok z predaných výrobkov poputuje niekomu, kto to naozaj potrebuje !

Ďakujeme,

Žiacka školská rada

Maturanti pripravujú stužkové slávnosti.

st1 st2

Žiadneho gymnazistu to neminie. Slávnosť, pri ktorej nám študentom štvrtého a piateho ročníka budú  odovzdané zelené stužky ako symbol mladosti, už pomaly klope na dvere. Prípravy sú už v plnom prúde (pečatenie triednej knihy, príprava oficiálneho ceremoniálu i programu)  a my sa už nevieme dočkať,      kedy sa už oficiálne staneme maturantmi.

Stužkové slávnosti sa budú tento  rok konať v IV. A – 25. 11. 2017, v IV. B – 1. 12. 2017 a v V. D – 8. 12. 2017  Dúfame, že to bude nezabudnuteľný večer pre  všetkých prítomných.

Jana Kaszonyiová, IV.B

Exkurzia do Bratislavy v duchu poznávania prírodných vied

obr hdr IMG_20171026_120841 Energoland

Vo štvrtok 26. októbra 2017 sme sa vybrali na dvojdňovú exkurziu (nielen) do Bratislavy. Zúčastnili sa na nej žiaci z rôznych ročníkov.

Naša prvá zastávka bola v jadrovej elektrárni v Mochovciach. Dozvedeli sme sa veľa o tom, ako sa vyrába elektrina a taktiež sme si vyskúšali rôzne interaktívne hračky. Ďalej sme sa šli pozrieť na výstavu Body exhibition. A veru, mnohí budúci medici si prišli na svoje. V každej z deviatich častí tejto výstavy sme sa dozvedeli niečo nové o našom tele. Aby sme vedu vyvážili kultúrou, niektorí z nás sa rozhodli, že večer pôjdu do divadla. Tak naše kroky smerovali na muzikál Mačky. Môj názor –  tie hlasy boli jednoducho perfektné.

Druhý deň sme pokračovali, najprv v Čuňove, kde trénujú naši kanoisti, a potom sme si išli prezrieť ďalšiu elektráreň. Tentoraz vodnú, v Gabčíkove.

Po dvoch únavných dňoch sme sa opäť museli vrátiť, a tak sa naše dobrodružstvo skončilo. Poďakovanie za túto možnosť dozvedieť sa nové informácie patrí pani profesorke Ružinskej a pánovi profesorovi Telepovskému.

Michaela Závodská III. A

Okresné kolo v basketbale

okr.kolo basketbal

Dňa 7.11.2017 sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale, kde nechýbalo ani naše gymnázium. Po minuloročných skvelých výsledkoch v krátkodobej aj dlhodobej súťaži sme do turnaja, ktorý sa uskutočnil na Obchodnej akadémii v Trebišove, vstupovali v pozícii favorita. O jediné postupové miesto na krajské kolo bojovali tieto školy : Gymnázium Trebišov, Obchodná akadémia Trebišov, Súkromná SOŠ DSA Trebišov a Cirkevné gymnázium Trebišov.

Výsledky našich zápasov:

Gymnázium Trebišov – Obchodná akadémia Trebišov 23:9

Gymnázium Trebišov – Cirkevné gymnázium Trebišov 19:10

Gymnázium Trebišov – Súkromná SOŠ DSA Trebišov 12:9

Potvrdiť papierové predpoklady nebolo jednoduché, keďže súperi nám nič nedarovali zadarmo. V kľúčových momentoch sa však ukázala sila kolektívu vedeného p.profesorom Bérešom a vďaka tomu sa po roku opäť predstavíme na krajskom kole.

Konečné poradie:

  1. Gymnázium Trebišov
  2. Súkromná SOŠ DSA Trebišov
  3. Obchodná akadémia Trebišov
  4. Cirkevné gymnázium Trebišov

Jakub Polák, IV.A

Historická dielňa

IMG_20171027_101257 IMG_20171027_101336 IMG_20171027_101458

V piatok 27.novembra 2017 sa na našej škole konala Historická dielňa Po stopách Andrássyovcov, ktorú viedol historik Mgr. Juraj Varga, absolvent nášho gymnázia. Študenti  dejepisu mali možnosť nahliadnuť bližšie do práce historika, ktorý spolupracuje s Ústavom pre štúdium totalitných režimov v Prahe a najnovšie aj s Ústavom pamäti národa v Bratislave.

Aktivita pri poznávaní danej témy sa preniesla do našich radov, vyhľadávali sme informácie za pomoci mobilných dát, v skupinách sme dešifrovali obrazové historické pramene z nášho mesta, prezentovali sme získané informácie. Namiesto klasickej prednášky sme celé dve hodiny pracovali sami a získali vlastný pohľad na danú tému.

  študenti Maturitného dejepisu

Medzinárodný deň školských knižníc

20171023_103439 20171023_082230 20171017_144430

Deň Milana Rastislava Štefánika“

Dňa 23. októbra 2017 sa na našej škole uskutočnila krásna akcia pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Hlavnú tému „Deň Milana Rastislava Štefánika“ dobre zvládli žiaci kvarty a prímy na hodinách slovenského jazyka a literatúry pod vedením Mgr. Evy Balovej a Mgr. Lenky Janokovej. Ako aj po iné roky bola súčasťou akcie i výstava kníh, ktorú si prezreli študenti a zamestnanci našej školy. Počas výstavy prebiehala súťaž do ktorej sa zapojili žiaci i profesori našej školy.

Súťaž:

  • o najmenšiu knihu – PhDr. Oslovičová

  • o najstaršiu knihu – RNDr. J. Treľo, PhDr. J. Nováková

  • o najväčšiu knihu – Samuel Ostrožovič (septima) a RNDr. J. Treľo

  • o najmladšiu knihu – RNDr. M. Telepovský

  • o najkrajší obal knihy – Filip Bui Van (príma)

Víťazom srdečne blahoželáme.

Henrieta Perháčová, školská knihovníčka

Plávanie nás bavilo

plavecky1 plavecky2

V dňoch od 17. do 20. októbra 2017 sa naša trieda – sekunda zúčastnila plaveckého výcviku na plavárni v maďarskom mestečku Sátoraljaújhely. Ako pedagogický dozor s nami boli pán profesor M. Begala, pán profesor M. Bereš a naša triedna pani profesorka M. Lešová, vďaka ktorej máme veľa vtipných a krásnych fotografií a momentiek.

Okrem toho, že sme sa naučili správne dýchať do vody, zdokonalili sme sa v správnom plávaní plaveckých spôsobov kraul a prsia, užili sme si aj veľa zábavy vo voľných chvíľach. Naši úžasní profesori nám na záver pripravili rôzne súťaže v plávaní, kde mal každý možnosť ukázať svoje schopnosti.

Učarovalo nám vodné pólo, ktoré sme skúšali hrať. Tiež sme skákali do vody – štartovný skok, ale aj rôzne zaujímavé skoky, kde naši inštruktori naozaj popustili uzdu svojej fantázii.

Celé štyri dni sme si naozaj veľmi užili a sme opäť bohatší o ďalšie zážitky spájajúce sa s GYMTV.

  Laura Goblová, sekunda

MMM

IMG-6666  IMG-6669
Už tradične v prvú októbrovú nedeľu patria Košice k najlákavejším mestám sveta. A to preto, že sa tam koná Medzinárodný maratón mieru. Najstarší maratón v Európe napísal tohto roku už svoju 94.kapitolu.
Tohtoročná edícia bola venovaná vytrvalcovi, ktorý síce v priebehu svojej kariéry bežal len dva maratóny, ale už pri svojej premiére sa stal olympijským víťazom. Je ním výnimočná bežecká osobnosť 40. a 50.rokov minulého storočia Emil Zátopek.
Na jeho počesť sa bežala okrem iného aj juniorská štafeta, kde našu školu reprezentovali 6 študenti Vladimír Čerep, Ondrej Gondek,  Dominik Vitko, Miriam Kicošová, Radka Gočíková a Veronika Čalfová. Bežcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme ešte veľa s chuťou odbehaných kilometrov.
Jakub Polák, IV. A
Powered by WordPress | Designed by: seo company | Thanks to seo services, seo company and seo company